• Wielka Liga Czytelników 2016/2017

• 17 października rozpoczęła się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 1 - 3 oraz 4 - 6. Głównym celem projektu jest tworzenie mody na czytanie, promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania wolnego czasu dzieci i rodziców, tak aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.

W tym roku nasza szkoła pełni funkcję Koordynatora Powiatowego tego konkursu.

Konkurs przebiega w trzech etapach:

Etap I
          powiatowy  (17 X 2016 – 10 II 2017) - etap szkolno-biblioteczny, którego celem jest wyłonienie trójki półfinalistów (z każdej kategorii wiekowej), którzy zdobędą 10 sprawności czytelniczych oraz najlepiej napiszą test kwalifikacyjny.
          Etap II
          półfinały wojewódzkie (21 IV 2017) – test drużynowy.
          Etap III
          finał ogólnopolski (27 V 2017) – drużynowe potyczki literackie  którym towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin. Całość imprezy odbędzie się pod nazwą „VI Wielka Zabawa Rodzinna”.

W roku ubiegłym w półfinałach wzięło udział 1.109 uczniów, a w całym konkursie – w sumie 4.369 uczestników.
          Do czytania i udziału w konkursie zachęca  wiersz  Joanny Gorzeli zamieszczony na stronie Wielkiej Ligi ,

„Czymże jest książka?
          To okładka, strony,
          Czasem ilustracje.
          Nigdy czas stracony
          Z książką nie jest,
          Na pewno,
          Możesz wraz z królewną
          Szukać swego księcia
          Lub nie mając pojęcia
          O podróży do Chin
          Potrzeć książką,
          Jak lampą i pomoże dżinn,
          Ten z papieru, z kartek wyczaruje wszystko:
          Życzeń nieograniczoność,
          Daleko i blisko
          Możesz być od domu,
          Jeśli książkę poczytasz
          W ciszy, po kryjomu.
          Bądź z rodziną się spotkać,
          Razem wejść do świata
          Innego niż zwykle,
          Tam gdzie mama, tata,
          Dzieci i zwierzęta
          Zamienią swą postać.
          Z Ligą Czytelników
          Radzę Wam pozostać”

Zapraszamy do udziału w projekcie szkoły podstawowe i biblioteki powiatu glickiego.
          Formularz rejestracyjny dla szkół i bibliotek do udziału w Wielkiej Lidze Czytelników dostepny jest na stronie: