• Wielka Liga Czytelników 2017/2018

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału
          w Wojewódzkim Konkursie
          "Wielka Liga Czytelników"

Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy o zasięgu wojewódzkim skierowany do uczniów szkół podstawowych.

1.    Konkurs jest organizowany na dwóch poziomach: kl. 1-3 i 4-7.

2.    Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych  i równocześnie:

a)    promowanie czytelnictwa i kreowanie mody na czytanie,

b)   kształtowanie nawyku czytania i zdobywania wiedzy,

c)    rozbudzanie umiejętności poszukiwań literackich i zainteresowania literaturą,

d)   promowanie wartości rodzinnych, w tym wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi,

e)    promowanie twórczości dziecięcej,

f)    rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, wyszukiwania informacji, kojarzenia faktów oraz doskonalenie zdolności językowych.

Konkurs składa się z trzech etapów

·      pierwszy – etap szkolny:

-          indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczej – do 25.02.2018r.

-          test kwalifikacyjny w szkole – między 26.02.2018r. a 5.03.2018r.

·      drugi – półfinały powiatowe: test drużynowy – 12.04.2018r.

·      trzeci – finał wojewódzki: drużynowe potyczki literackie w Katowicach – 24.05.2018r.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w bibliotece szkolnej u pani Joanny Wróblewskiej – szkolnego koordynatora konkursu

W bibliotece otrzymacie wszelkie niezbędne wyjaśnienia oraz listę książek konkursowych.

Książki konkursowe można wypożyczyć w szkolnej bibliotece.