• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      09.10.2022

      29 września 2022 roku obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania pod hasłem „Czytam, bo lubię!”. Wszystko po to, by zachęcić naszych uczniów, młodszych i starszych,  do czytania, poznawania literatury i spędzania czasu z książką.

      W role czytających wcielili się nauczyciele i uczniowie.

      Nina i Karol z klasy 8c odwiedzili przedszkolaków, którym przeczytali książkę pt.  Franklin mówi „przepraszam”. Dzięki tej lekturze dzieci przekonały się, że należy dochowywać tajemnic, a za pomyłki przepraszać.

      Sesje czytania odbywały się także w czasie długich przerw na szkolnym korytarzu. Słuchacze poznali fragmenty powieści pt. Ulysses Moore. Wrota Czasu P. Baccalario. W bibliotece zaś uczniowie mieli okazję posłuchać o przygodach Babcochy Justyny Bednarek. Wielkie czytanie odbyło się również podczas lekcji w klasach 1-3. Dzieci nie tylko z zaciekawieniem słuchały, ale też aktywnie rozwiązywały zadania związane z tekstem, rysowały ilustracje i brały udział w zabawach kreatywnych inspirowanych czytanymi utworami.

      Książki to nie tylko jedno z najwspanialszych źródeł wiedzy, ale także doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni, przeżywanie emocji i wzbogacanie słownictwa. Wspólne czytanie jest doskonałą zabawą, okazją do budowania wzajemnych relacji i sposobem na spędzanie wolnego czasu – nie tylko w szkole, ale również w domu – z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem oraz z przyjaciółmi, do czego serdecznie namawiamy.  

     • Wycieczka do Rabki klasy 5a i 5b oraz 7b.

      09.10.2022

      Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili muzeum Władysława Orkana i uczestniczyli w warsztatach malowania na szkle. Zwiedzili również z przewodnikiem najciekawsze miejsca uzdrowiska Rabka Zdrój oraz mogli zapoznać się z kulturą górali podczas wizyty w Muzeum Górali i Zbójników. Ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Wadowic i odwiedzenie miejsc związanych z polskim papieżem.

     • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

      09.10.2022

      W piątek 30 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że rywalizacja była bardzo wyrównana. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco: 

       

      Przewodniczący SU - Karol Czerner

      Wiceprzewodniczący SU - Jakub Jędrysik

      Sekretarz SU – Hanna Zienć

      Skarbnik SU – Karolina Świerguła 

       

      Gratulujemy i życzymy owocnej pracy, wielu pomysłów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym 2022/2023. 

       

     • Informacja

      06.10.2022

      Płatność do zapłaty za miesiąc październik 2022 r. wynosi 95,00 zł.

      W tytule przelewu prosimy umieścić imię, nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc 10/2022r.

      Płatność za obiady prosimy wpłacać do dnia 05.10.2022r.

      Konto bankowe szkoły w : ING BANK ŚLĄSKI nr 48 1050 1298 1000 0024 3316 0757

     • Dzień Chłopaka

      02.10.2022

      Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na największego dżentelmena w każdej klasie. Dziewczęta mogły oddać głos na wybranego kandydata, który według nich odznacza się nie tylko wyjątkową urodą ale przede wszystkim nienagannymi manierami, elegancją, życzliwością oraz uprzejmością i taktem. Emocji nie brakowało. Prezentacje dżentelmenów były gorąco oklaskiwane głównie przez żeńską stronę widowni. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy!

       

      Oto lista laureatów:

      1a - Łukasz Smyła

      1b - Miłosz Groszczyk

      2a - Oskar Wycisk

      2b - Borys Buchta

      3a - Mateusz Zapalski

      3b - Marek Sopala

      4a - Paweł Misztela

      4b - Kacper Koczorek

      5a - Fabian Chronowski

      5b - Szymon Osadnik

      6a - Adam Miozga

      6b - Filip Koczorek

      7a - Piotr Dobiosch

      7b - Patryk Osadnik

      8a - Damian Koźlik

      8b - Marek Bażanowski

      8c - Patryk Malcherczyk

      8d - Tymoteusz Sapota

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      02.10.2022

      W piątek 30 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Była to lekcja demokracji dla całej społeczności szkolnej. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie przedstawili swój program wyboczy, a potem nastąpiło tajne głosowanie. Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania, na której mógł oddać swój głos. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza oraz opiekunowie SU.

      Oto lista kandydatów:

      Karol Czerner

      Jakub Jędrysik

      Karolina Świerguła

      Hanna Zienć

       

      Wyniki wkrótce!

     • Różne języki - jedna Europa!

      28.09.2022

      Po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków. Celem tej inicjatywy jest uświadomienie społeczności wartości jakie wnoszą różne języki i kultury oraz ukazanie korzyści, jakie daje znajomość języków obcych, jak również promowanie wielojęzyczności i wspieranie nauki języków obcych.                                                                                          

      Europejski Dzień Języków został ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy w 2001 roku i od tego czasu obchodzony jest co roku. Podczas Europejskiego Dnia Języków uczniowie klas 1-3 obejrzeli bajkę  w j. niemieckim pt.: „Der Regenbogenfisch”. Następnie wysłuchali treści książki czytanej przez nauczyciela oraz  wykonały ciekawe prace plastyczne. Dzięki tej inicjatywie dzieci przekonały się, że nie tylko warto uczyć się języków, ale warto też dzielić się, bo prawdziwe szczęście przynosi dzielenie się z innymi. Uczniowie klas starszych obejrzeli prelekcję pt.: „LG- Liebe Grüße” na temat ciekawych i przydatnych skrótów, które każdy uczący się j. niemieckiego i j. angielskiego powinien znać. Współczesny język obfituje w liczne skróty, które szczególnie chętnie używane są w SMS-ach i czatach. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli  również prezentacje multimedialne w ramach udziału w projekcie pt.:” Biblioteka z Klasą online” oraz współpracy z Biblioteką Austriacką w Opolu.

     • Dzień Uśmiechu

      26.09.2022

      Samorząd Szkolny Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku ogłosił środę 21 września Dniem Uśmiechu. Chciał tym samym przekonać siebie i innych, że człowiek radosny to człowiek uśmiechnięty. Tego dnia odbyły się wybory na najbardziej uśmiechniętego ucznia i nauczyciela. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni medalami. Laureaci musieli skosztować plaster cytryny i szeroko się uśmiechnąć. Ciekawą atrakcją była również fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele chętnie pozowali do radosnych zdjęć, które można podziwiać w naszej galerii. Oby uśmiech jak najczęściej gościł na twarzach uczniów i pracowników naszej szkoły. 

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      20.09.2022

      Dziś był wyjątkowy dzień. Wszystkie przedszkolaki podczas uroczystego pasowania zostały prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Wybrana data na tę uroczystość, nie jest wcale przypadkowa, gdyż 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Po oficjalnej części odbyło się dalsze świętowanie. Na ,,świeżo upieczonych" uczniów czekało mnóstwo fajnej zabawy jak i słodkich nagród. Nie zabrakło również okolicznościowych pamiątek - medali. Witamy Was Kochani w naszym przedszkolu!

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

      19.09.2022

      Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości, była inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki. Nasi uczniowie już od samego rana cieszyli się tym dniem! Powstały ciekawe prace plastyczne inspirowane ich wyobraźnią.

      Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

     • Informacja

      02.09.2022

      W roku szkolnym 2022/2023 kwota za jeden obiad wynosi 5,00 zł. Kwota do zapłaty za wrzesień wynosi 100 zł. Wpłatę za żywienie należy dokonać do 5 września 2022 r. Nr konta SP nr 2 im. G. Morcinka w Toszku: ING Bank Śląski 48 1050 1298 1000 0024 3316 0757 .

     • Gminna inauguracja roku szkolnego 2022/23

      01.09.2022

      1.09.2022 roku odbyła się gminna inauguracja roku szkolnego 2022/23.

      Po uroczystym powitaniu zaproszonych gości przez Panią Dyrektor Agatę Zawadzką odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasy piąte i trzecie. Następnie kilka słów do uczniów wygłosił wiceburmistrz Toszka Pan Piotr Kunce oraz przewodniczący Rady Miasta Pan Tadeusz Kobiernik. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia Pani Dyrektor wręczyła uczniom klas pierwszych rogi obfitości, by osłodzić im pierwszy dzień w murach nowej szkoły.

      Wszystkim uczniom życzymy dużo radości oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

     • INFORMACJA

      29.08.2022

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY PIERWSZOKLASISTÓW WRAZ Z RODZICAMI/OPIEKUNAMI

      ORAZ WSZYSTKICH NASZYCH UCZNIÓW

      NA UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

      1 WRZEŚNIA 2022 r. o godz. 11:00 w hali sportowej

      PROSIMY O PODPISANIE "TYT" - "ROŻKÓW OBFITOŚCI"

      Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie przychodzą w strojach galowych. 

      Świetlica w tym dniu będzie czynna od 11:00 do 15:30

      Po uroczystości uczniowie pod opieką wychowawców przechodzą do ustalonych sal zgodnie z zamieszczonym harmonogramem w  dzienniku VULCAN.

    • Spotkanie - oddziały przedszkolne
     • Spotkanie - oddziały przedszkolne

      25.08.2022

      Dnia 29.08.2022r. (poniedziałek) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2022/2023 będą uczęszczały do oddziałów przedszkolnych.

                                                         Zapraszają Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

       

      W roku szkolnym 2022/2023 dzieci z oddziałów przedszkolnych będą korzystały z następujących kart pracy:

      • Grupa MALUCHÓW – dzieci z rocznika 2019r.

      Pakiet „Dzieciaki w akcji - 3-latki” wydawnictwo NOWA ERA

       

      • Grupa ŚREDNIAKÓW – dzieci z rocznika 2018r. i 2017r.

      Pakiet „Dzieciaki w akcji - 4-latki” wydawnictwo NOWA ERA

       

      • Grupa STARSZAKÓW – dzieci z rocznika 2017r. i rocznika 2016r.

             Pakiet „Dzieciaki w akcji - 6-latki” wydawnictwo NOWA ERA

    • Szkolny zestaw podręczników 2022/2023
     • Szkolny zestaw podręczników 2022/2023

      11.07.2022

      Szanowni Rodzice

      W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas I-III i IV-VIII będą korzystać z bezpłatnych podręczników.

      Podręczniki i ćwiczenia będą zakupione przez szkołę w ramach dotacji z budżetu państwa i będą wypożyczane uczniom z biblioteki szkolnej.

      Rodzice uczniów zakupują jedynie podręczniki do nauki religii i języka mniejszości narodowej – języka niemieckiego.

      Religia

      Kl. 1 Wydawnictwo JednośćK. Mielnicki, E. Kondrak Poznaję Boży świat

      Kl. 2 Wydawnictwo Jedność ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak Odkrywam królestwo Boże 

      Kl. 3 Wydawnictwo Jedność J. Czerkawski, E. Kondrak Jezus jest z nami

      Kl. 4 Wydawnictwo Jedność E. Kondrak Miejsca pełne BOGActw Podręcznik + ćwiczenia

      Kl. 5 Wydawnictwo Jedność ks .K. Mielnicki E. Kondrak Szczęśliwi którzy szukają prawdy Podręcznik + ćwiczenia

      Kl. 6 Wydawnictwo Jedność ks. K. Mielnicki, E. Kondrak Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno

      Kl. 7 Wydawnictwo Jedność ks. K. Mielnicki,  E. Kondrak Błogosławieni, którzy szukają Jezusa

      Kl. 8 Wydawnictwo Jedność ks.dr Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi

      Język mniejszości narodowej – niemiecki

      Kl. 1 791/ 1/ 2017 LektorKlett Olga Swerlowa „Hallo Anna 1 (podręcznik + rozszerzony zeszyt ćwiczeń)

      Kl. 2 343/ 2/ 2012/ 2015 LektorKlett Olga Swerlowa „Hallo Anna 2” (podręcznik + rozszerzony zeszyt ćwiczeń)

      Kl. 3 343/ 3/ 2013/ 2015 LektorKlett Olga Swerlowa „Hallo Anna 3” (podręcznik + rozszerzony zeszyt ćwiczeń)

      Kl. 4 383/ 1/2011/ 2015 WszPWN Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło „Ich und du” (podręcznik + rozszerzony zeszyt ćwiczeń)

      Kl. 5  383/ 2/2012/ 2016 WszPWN Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło „Ich und du” (podręcznik + rozszerzony zeszyt ćwiczeń)

      Kl. 6  383/ 3/2012/ 2017 WszPWN Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło „Ich und du” (podręcznik + rozszerzony zeszyt ćwiczeń)