• Ogólnopolski program edukacyjny „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”

Program „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci” ma na celu poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat przyczyn, przebiegu i objawów chorób wieku przedszkolnego po to, aby szybko i w odpowiedni sposób zapobiegać ich rozprzestrzenianiu.Zbudowanie świadomości, że choroby wieku przedszkolnego nie wynikają z zaniedbań w domu czy przedszkolu, ale mogą przydarzyć się każdemu dziecku i nie powinny być tematem tabu.

Kluczem w działaniu jest wczesne, wzajemne informowanie się rodziców i wychowawców o wszystkich niepokojących objawach w myśl zasady: im wcześniej tym lepiej!

W ramach programu w przedszkolu organizowane są zajęcia dla dzieci, których celem jest zbudowanie zaufania do lekarzy, by w przypadku choroby śmiało udały się z rodzicem na konsultacje i stosowały się do jego zaleceń.