• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
          • Deutsch AG

22.01.2023

We wrześniu 2022r. ruszyła w naszej szkole kolejna edycja projektu “Deutsch AG”. Projekt “Deutsch AG” skierowany jest do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, w których w VI klasie nauczany był język niemiecki jako język mniejszości narodowej. W ramach projektu chętni uczniowie klas ósmych (w tej edycji-kl. VIIIa, VIIId ) uczestniczyli w dodatkowych lekcjach języka niemieckiego. Dzięki udziałowi w zajęciach językowych dzieci mogły polepszyć swoją znajomość języka oraz poznać nowe ciekawostki krajoznawcze, historyczne i kulturalne krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie nie tylko powtarzali zagadnienia gramatyczne czy leksykalne, ale również poszerzali swoją wiedzę kulturoznaw. Jak podkreślają uczniowie klas ósmych na zajęciach Deutsch AG panuje zawsze serdeczna atmosfera. Po feriach zimowych znowu się spotykamy, tym razem w wiosennej edycji projektu !

• Jasełka

22.12.2022

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas wyczekiwany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. W tę świąteczną atmosferę wprowadziły nas Jasełka, w wykonaniu uczniów klas trzecich. Mali aktorzy nie tylko przenieśli wszystkich w rzeczywistość sprzed 2000 lat, ale jednocześnie zaprezentowali prawdę o nas samych, ludziach XXI wieku, o świecie współczesnym, który sami kreujemy. Pokazali, że główną rolę dla nas w dzisiejszym świecie grają takie wartości jak: rodzina, relacje i bliskość. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Uroku inscenizacji dodały pastorałki, piosenki świąteczne i piękne tańce.