• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
          • Różne języki - jedna Europa!

28.09.2022

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków. Celem tej inicjatywy jest uświadomienie społeczności wartości jakie wnoszą różne języki i kultury oraz ukazanie korzyści, jakie daje znajomość języków obcych, jak również promowanie wielojęzyczności i wspieranie nauki języków obcych.

• Dzień Uśmiechu

26.09.2022

Samorząd Szkolny Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku ogłosił środę 21 września Dniem Uśmiechu. Chciał tym samym przekonać siebie i innych, że człowiek radosny to człowiek uśmiechnięty. Tego dnia odbyły się wybory na najbardziej uśmiechniętego ucznia i nauczyciela. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni medalami. Laureaci musieli skosztować plaster cytryny i szeroko się uśmiechnąć. Ciekawą atrakcją była również fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele chętnie pozowali do radosnych zdjęć, które można podziwiać w naszej galerii. Oby uśmiech jak najczęściej gościł na twarzach uczniów i pracowników naszej szkoły.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20.09.2022

Dziś był wyjątkowy dzień. Wszystkie przedszkolaki podczas uroczystego pasowania zostały prawdziwymi uczniami naszej szkoły. Wybrana data na tę uroczystość, nie jest wcale przypadkowa, gdyż 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Po oficjalnej części odbyło się dalsze świętowanie. Na ,,świeżo upieczonych" uczniów czekało mnóstwo fajnej zabawy jak i słodkich nagród. Nie zabrakło również okolicznościowych pamiątek - medali. Witamy Was Kochani w naszym przedszkolu!

• Międzynarodowy Dzień Kropki

19.09.2022

Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości, była inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki. Nasi uczniowie już od samego rana cieszyli się tym dniem! Powstały ciekawe prace plastyczne inspirowane ich wyobraźnią.

02.09.2022

W roku szkolnym 2022/2023 kwota za jeden obiad wynosi 5,00 zł. Kwota do zapłaty za wrzesień wynosi 100 zł. Wpłatę za żywienie należy dokonać do 5 września 2022 r. Nr konta SP nr 2 im. G. Morcinka w Toszku: ING Bank Śląski 48 1050 1298 1000 0024 3316 0757 .