• GMINNE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ

            02.03.2020

            17 oraz 18 lutego 2020 r. w Kotulinie odbyły się MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE SIATKOWEJ dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszego dnia odbyły się rozgrywki dla uczniów klas 6 i młodszych.

            Uczniowie naszej szkoły w wyniku rywalizacji zajęli:

            I miejsce dziewczęta, które będą reprezentowali gminę Toszek podczas zawodów powiatowych w Pyskowicach w marcu 2020r. - skład drużyny: K.Bytomski, W.Bem, A.Golisz, A.Guzdek, A.Hynowska, O.Hynowska, E.Jachimczuk, Z.Rams, J.Skandy, J.Wypich.

            II miejsce chłopcy - skład drużyny: N.Cuber, W.Czapla, K.Kopel, M.Kopytko, F.Kusz, N.Mendla, W.Pondo, Ł.Popek, K.Wierzbicki, F.Wycisk.

            Drugiego dnia rywalizowali uczniowie klas 7 i 8. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zdobyła

            IV miejsce - w składzie: E.Awramienko, S.Jensz, D.Klak, M.Kowalewska, W.Maicher, M.Mikos, K.Morciniec, W.Ziob, natomiast drużyna chłopców,

            III miejsce - w składzie: D.Baranek, T.Bieniek, D.Bytomski, G.Bytomski, M.Dworczyk, M.Jendrysik, M.Klonek, O.Mysza, P.Witek.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Bal karnawałowy

            24.02.2020

            14 lutego było w naszej szkole kolorowo i bajecznie – tego dnia odbył się bal karnawałowy. Na ten radosny dzień przedszkolaki i uczniowie czekali z niecierpliwością już od wielu dni. Tym bardziej, że miał to być bal wyjątkowy, z wieloma atrakcjami przygotowanymi przez animatorów z grupy “Perfectto”. Dla najmłodszych był to niezwykły czas, w którym spełniały się marzenia. Dzieci na krótką chwilę mogły wcielić się w swoją ulubioną postać.

            Księżniczki, wróżki, biedronki, aniołki, policjanci, rycerze, strażacy, piraci – wszyscy świetnie się bawili. Animatorki nawiązały świetny kontakt z dziećmi i niemalże wszystkich uczestników balu skutecznie zachęciły do wspólnej zabawy. Przy skocznych rytmach dzieci wesoło tańczyły, ucząc się prostych układów tanecznych. Nie zabrakło też atrakcyjnych konkursów i kreatywnych zabaw ruchowych. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiechy nie znikały z twarzy, a kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci w doskonałych nastrojach opuszczały halę.

            Serdecznie dziękujemy animatorom grupy “Perfectto” za profesjonalną organizację zabawy. Dziękujemy również pani Katarzynie Jendrysik, rodzicom oraz wszystkim sympatykom szkoły, którzy zaangażowali się w zbieranie głosów w konkursie, dzięki któremu mógł odbyć się  bal.

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka

            09.02.2020

            W I semestrze roku szkolnego 2019/20 pierwszoklasiści dołączyli do XI edycji ogólnopolskiego programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji była edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwracał uwagę na potencjalne zagrożenia i uświadamiał uczniom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na ulicy, w czasie zabawy, a także w Internecie. W ramach programu najmłodsi uczniowie naszej szkoły zdobyli wiedzę o przepisach ruchu drogowego, ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym oraz poznali sposoby unikania i prawidłowego reagowania na szeroko rozumiane zagrożenia. Po zrealizowaniu cyklu zajęć każde dziecko rozwiązało Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Była to okazja nie tylko do sprawdzenia, ale też utrwalenia zdobytej wiedzy. Po pozytywnym zaliczeniu testu uczestnicy otrzymali dyplom, a nasza szkoła zdobyła certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

        • Zbieraj z klasą
          • Zbieraj z klasą

            06.02.2020

             Szanowni Państwo,

            Drodzy uczniowie,

            nasza szkoła przystąpiła do ogólnokrajowego projektu zbiórki baterii i sprzętu elektrycznego i elektronicznego w placówkach oświatowych „Zbieraj z klasą”. Od dziś można do szkoły przynosić zużyte baterie oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny. Z pewnością zauważyliście już specjalne skrzynki na baterie, które pojawiły się w naszej szkole.

            Co zbieramy?

            Baterie - zużyte baterie i akumulatory przenośne. Baterie i akumulatory, które są przeznaczone do używania w telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych, zabawkach i sprzęcie gospodarstwa domowego, mogą być bez trudności przenoszone.

            ZSEIEzużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych np.  lodówka, pralka, TV/monitor, LCD, komputer, odkurzacz, toster, waga, klawiatura, drukarka, telefon, kamera, odbiornik radiowy, wiertaka, gra video, suszarka, młynek do kawy, mikrofalówka, zabawka elektryczna. Sprzęt kompletny, nie zdemontowany. 

            1 kilogram oddanych baterii oznacza 1 punkt dla naszej szkoły. 1 kilogram oddanego sprzętu oznacza 0,5 punktu. Zgromadzone punkty będziemy mogli wymieniać na nagrody, m.in. bony do empiku.

            Zachęcamy do wspólnego zbierania!

            Wszelkie pytania możan kierować do koordynatora projektu – Pani Aleksandry Kupczyk.

          • V edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”

            04.02.2020

            Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

            Nasza szkoła po raz kolejny zgłosiła swój udział w konkursie.

            Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w bibliotece szkolnej u pani Joanny Wróblewskiej – szkolnego koordynatora konkursu

            W bibliotece otrzymacie wszelkie niezbędne wyjaśnienia, listę książek konkursowych a także możecie wypożyczyć książki konkursowe.

            Nie czekaj ! Zgłoś się jak najszybciej!
            Zdobywaj sprawności czytelnicze, awansuj do kolejnych etapów, wygrywaj nagrody!

          • “Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”

            04.02.2020

            Dnia 28 stycznia  2020 r. naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej z kampanią edukacyjną „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”.

            Celem kampanii jest promocja bezpieczeństwa dzieci jako uczestników rynku telekomunikacyjnego oraz podnoszenie świadomości, że Internet to nie tylko źródło wiedzy czy zabawy, ale również źródło pułapek oraz niebezpieczeństw.

            Podczas warsztatów uczniowie dyskutowali o tym jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych. Uczyli się również, czym jest wirus komputerowy, hejt, jak radzić sobie z agresją w sieci, chronić dane oraz  uniknąć wysokich rachunków. Został pokazany film animowany o chłopcu, który spotkał się z wyżej wymienionymi sytuacjami.

            Tematyka warsztatów, pokazana w bardzo przystępny i poparty przykładami sposób, spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów, którzy zadawali wiele konkretnych pytań. Każdy z uczestników otrzymał dyplom, a także materiały informacyjne i krzyżówkę, młodsi uczniowie dostali puzzle, a starsi karty do gry.

            Mamy nadzieję, że akcja przyniesie zamierzony efekt,  a zdobyta  wiedza pozwoli uniknąć w przyszłości przykrych sytuacji.

          • Czytanie Jest Trendy

            24.12.2019

            „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

            Wisława Szymborska

             

            W czwartek, 19 grudnia 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyła się  niezwykła sesja fotograficzna. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ze swoją ulubioną książką, przebrani za jedną z postaci. Na wszystkich kreatywnych i odważnych  czekała w bibliotece tzw. „ścianka” oraz pani Katarzyna Jendrysik z aparatem fotograficznym.

            Jury wybrało czterech uczniów, którzy najlepiej wcielili się w postać książkową: Pawła Gregarka, Emilię Wypych, Agatę Mizerę, Lenę Lipińską A w kogo się wcielili? Odgadnijcie sami…

          • I Szkolny Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

            24.12.2019

            Dnia 9 grudnia 2019r. odbył się I SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA dla klas 1 – 3. Uczniowie biorący w nim udział mieli za zadanie nauczyć się pięknie czytać wybraną przez siebie książkę  z serii „Czytam Sobie”; Klasy pierwsze – Czytam sobie Poziom 2,  Klasy drugie i trzecie – Czytam sobie Poziom 3.

            Troje najlepszych uczniów, wyłonionych podczas etapu szkolnego, walczyło 12 grudnia 2019 r. w czytelni biblioteki zamkowej o tytuł Mistrza i Wicemistrza Pięknego Czytania  w konkursie międzyszkolnym, prezentując swoje umiejętności na podstawie losowo wybranego fragmentu książki.

            Tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobyła Ania Labus z klasy 3a. Tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania zdobyli ex aeqou  Lena Lipińska z klasy 3b oraz Piotr Wycisk ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. I. Sendler. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim biorącym udział w konkursie. Dziękujemy za piękne czytanie!

            A wszystkich uczniów zapraszamy  po książki z serii Czytam sobie do biblioteki szkolnej. To seria napisana przez wybitnych polskich autorów.  Świetne wciągające historie i duża czcionka zachęcają do czytania!

          • 15.12. 2019 r. Akcja zbierania darów.

            23.12.2019

            Stowarzyszenie Podaruj serce jest organizacją pozarządową, która działa na terenie gminy od 18 lat.

            Głównym celem jest pomoc rzeczowa w przedświątecznym czasie. Głównymi odbiorcami są przede wszystkim dzieci i osoby niepełnosprawne znajdujące się w różnych ośrodkach pomocy społecznej.

            Na dzień dzisiejszy stowarzyszenie współpracuje z 11 ośrodkami, są w tym również ośrodki zajmujące się osobami uzależnionymi czy też osobami objętymi opieką postpenitencjarna. Stowarzyszenie również pomaga indywidualnym rodzinom o niskim statusie ekonomicznym. Akcja zbierania darów jest ogromnym przedsięwzięciem dlatego tak bardzo potrzebna jest współpraca z wolontariuszami ze szkół, którzy zbierają dary przy wyznaczonych kościołach.

            Następnie dzięki firmie przewozowej dary te są składowane w wyznaczonym miejscu, w którym następuje ich segregacja, a później wydawane są one do wyznaczonych ośrodków. Udział młodzieży w takiej akcji jest ważną lekcją dla nich. Uczą się współdziałania i odpowiedzialności, kształtują postawę empatii wobec potrzebujących.

            Dzięki pani Anecie Jachimczuk i Monice Pondo przy współpracy ze stowarzyszeniem 15.12.  udało się licznie zaangażować młodzież z naszej szkoły do udziału w tej akcji.

            Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu młodzieży.  Łącznie z obu szkół było ponad 50 wolontariuszy, którzy spisali się na medal, zarówno pod względem pracy jak i zachowania w trakcie trwania tego corocznego przedsięwzięcia. Dziękujemy.

          • W oczekiwaniu na święta…

            20.12.2019

            20.12.2019 r. w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas trzecich, którzy wraz z wychowawcami p. Agatą Kostrzewską i p. Gabrielą Kozub przygotowali piękne przedstawienie jasełkowe. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które wszystkich wprowadziły w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.