• Pomieszanie bajek

      26.03.2024

      20 marca uczniowie klas młodszych (1-3) oraz klas dwujęzycznych (IV-VIII) mieli okazję  zobaczyć przedstawienie pt.: ”Märchensalat”, które w środę zaprezentowaliim młodzi aktorzy grupy teatralnej działającej przy DFK w Toszku w ramachprojektu Jugendbox. Sztuka powstała w ubiegłym roku na finał przeglądu teatralnego w języku niemieckim w Głogówku. Autorami scenariusza, jak równieżscenografii oraz kostiumów jest nasza uzdolniona młodzież. Podczas finału jeden zaktorów – Szymon Osadnik z klasy 6b – za swoją rolę Olafa otrzymał nagrodę jury „za wdzięk na scenie”. Wszystkim młodym aktorom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów oraz radościprzy tworzeniu kolejnych sztuk teatralnych.

      Aleksandra Kupczyk

     • 21 marca na kolorowo !

      26.03.2024

      Tego dnia w Naszej Szkole było bardzo kolorowo, ale to nie nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny. Nasi uczniowie,  nauczyciele i pracownicy szkoły założyli skarpetki w różnych, wesołych kolorach. Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Wierzymy, że drobne gesty mają znaczenie, dlatego włączyliśmy  się do akcji społecznej pokazując swoje zrozumienie i akceptację.

      Ponadto tego dnia odbył się dzień bez plecaka. Uczniów poniosła fantazja zamiast plecaków były: walizki podróżne, koszyki rowerowe, taczki, wózki zakupowe, szuflady, wanienki i wiele, wiele innych.

      Tego dnia również zostały ogłoszone wyniki w konkursie plastycznym pt. ,, Wiosenny  Kapelusz".

       

      Zachęcamy do oglądania galerii.

       

     • Dwójka kuma!

      05.03.2024

      Dzień Żaby obchodzony jest 29 lutego, czyli raz na cztery lata. Nasza szkoła tego dnia zamieniła się w łąkę, po której skakały beztrosko zielone żabki. Właśnie z okazji Dnia Żaby dzieci przyszły do szkoły ubrane w zielone stroje i brały udział w zabawach.

      Zapraszamy do oglądania fotorelacji.