• Turniej piłki nożnej

06.10.2021

30 września, na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 2 odbył się turniej piłki nożnej chłopców, którego celem było wyłonienie drużyny reprezentującej naszą gminę na rozgrywkach na szczeblu powiatowym. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach:

- Igrzyska Dzieci, gdzie startowali uczniowie z rocznika 2009 i młodsi. W tej konkurencji nasi zawodnicy w składzie: Kamil Jensz, Adam Klonek, Filip Kaczorek, Olivier Księzopolski, Paweł Łabuz, Igor Urjasz, Krzysztof Wanat i Dawid Zych zdobyli pierwsze miejsce.

- Igrzyska Młodzieży, w których startowali chłopcy z rocznika 2007 i 2008  różnicą jednej bramki przegrali ze Szkołą Podstawową nr 1.

04.10.2021

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Tego dnia chłopcy dumnie prezentowali się w krawatach i muchach. Dziewczyny z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i przygotowały swoim kolegom liczne niespodzianki. Nie zabrakło śmiechu, zabaw i wspaniałej atmosfery. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najsympatyczniejszego chłopaka w każdej klasie. Do głosowania uprawnione były jedynie dziewczęta. Mogły one oddawać głosy na kandydata, który ich zdaniem wzbudza najwięcej sympatii. Oto wyniki konkursu:

Klasa Ia – Oskar Wycisk

Serdecznie gratulujemy!

• Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

04.10.2021

W dniach 28.09.-30.09.2021 r. odbył się w naszej szkole Tydzień Czytania Dzieciom w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Uczniowie młodszych klas mieli okazję spotkać się z ulubionym misiem, słuchając głośnego czytania „Kubusia Puchatka” A.A. Milne.

Szczególną atrakcją była prezentacja, której bohaterem była cała gromadka przyjaciół „misia o bardzo małym rozumku” oraz wystawa książek i maskotek. Klasy 5 i 6 słuchały powieści Rafała Kosika „Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. W rolę lektorów wprowadzających naszych uczniów w świat literackich przygód wcielili się nauczyciele: Renata Swolany,  Izabela Makuch,  Monika Pondo,  Joanna Wróblewska, Natalia Sawicka i Robert Krzemiński. Wszystkie czytane teksty ilustrowały prezentacje multimedialne przygotowane przez panią Izabelę Makuch i zostały poprzedzone filmem animowanym pt. „Fantastyczne latające książki pana Morrisa Lessmore”. W ostatnim dniu wspólnego czytania fragmenty powieści „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza usłyszeli uczniowie  klas 7 i 8, a interpretatorami tekstu byli również zaproszeni goście: wiceburmistrz Piotr Kunce, pani Sabina Olbrich Szafraniec oraz dyrektor szkoły Agata Zawadzka.

Trzeba podkreślić, że każdy dzień był wyjątkowy, miał inną aranżację i scenografię, co tworzyło niepowtarzalną atmosferę. Z tej okazji przygotowano także mini wystawę książek oraz okolicznościowe plakaty, które wykonała pani Anna Skandy.

To były miłe i bardzo inspirujące spotkania.

W ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM klasa 6a wraz z wychowawcą odwiedziła parę dni temu naszych przedszkolaków, a ponieważ świętowaliśmy tego dnia urodziny Juliana Tuwima, to on był bohaterem spotkania.  Pani czytała wiersz „Lokomotywa”, a uczniowie przedstawiali małą inscenizację tekstu. Zaprezentowaliśmy także wiersze „Rzepka” i  „Ptasie radio” i w tym wypadku udało nam się zaprosić do wspólnej zabawy tekstem młodszych kolegów. To było miłe i wesołe spotkanie.