09.10.2022

29 września 2022 roku obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania pod hasłem „Czytam, bo lubię!”. Wszystko po to, by zachęcić naszych uczniów, młodszych i starszych,  do czytania, poznawania literatury i spędzania czasu z książką.

W role czytających wcielili się nauczyciele i uczniowie.

Nina i Karol z klasy 8c odwiedzili przedszkolaków, którym przeczytali książkę pt.  Franklin mówi „przepraszam”. Dzięki tej lekturze dzieci przekonały się, że należy dochowywać tajemnic, a za pomyłki przepraszać.

Sesje czytania odbywały się także w czasie długich przerw na szkolnym korytarzu. Słuchacze poznali fragmenty powieści pt. Ulysses Moore. Wrota Czasu P. Baccalario. W bibliotece zaś uczniowie mieli okazję posłuchać o przygodach Babcochy Justyny Bednarek. Wielkie czytanie odbyło się również podczas lekcji w klasach 1-3. Dzieci nie tylko z zaciekawieniem słuchały, ale też aktywnie rozwiązywały zadania związane z tekstem, rysowały ilustracje i brały udział w zabawach kreatywnych inspirowanych czytanymi utworami.

Książki to nie tylko jedno z najwspanialszych źródeł wiedzy, ale także doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni, przeżywanie emocji i wzbogacanie słownictwa. Wspólne czytanie jest doskonałą zabawą, okazją do budowania wzajemnych relacji i sposobem na spędzanie wolnego czasu – nie tylko w szkole, ale również w domu – z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem oraz z przyjaciółmi, do czego serdecznie namawiamy.

• Wycieczka do Rabki klasy 5a i 5b oraz 7b.

09.10.2022

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili muzeum Władysława Orkana i uczestniczyli w warsztatach malowania na szkle. Zwiedzili również z przewodnikiem najciekawsze miejsca uzdrowiska Rabka Zdrój oraz mogli zapoznać się z kulturą górali podczas wizyty w Muzeum Górali i Zbójników. Ciekawym punktem wycieczki było zwiedzanie Wadowic i odwiedzenie miejsc związanych z polskim papieżem.

• Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

09.10.2022

W piątek 30 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że rywalizacja była bardzo wyrównana. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

Przewodniczący SU - Karol Czerner

Wiceprzewodniczący SU - Jakub Jędrysik

Sekretarz SU – Hanna Zienć

Skarbnik SU – Karolina Świerguła

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy, wielu pomysłów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym 2022/2023.

Płatność do zapłaty za miesiąc październik 2022 r. wynosi 95,00 zł.

W tytule przelewu prosimy umieścić imię, nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc 10/2022r.

Płatność za obiady prosimy wpłacać do dnia 05.10.2022r.

Konto bankowe szkoły w : ING BANK ŚLĄSKI nr 48 1050 1298 1000 0024 3316 0757

02.10.2022

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na największego dżentelmena w każdej klasie. Dziewczęta mogły oddać głos na wybranego kandydata, który według nich odznacza się nie tylko wyjątkową urodą ale przede wszystkim nienagannymi manierami, elegancją, życzliwością oraz uprzejmością i taktem. Emocji nie brakowało. Prezentacje dżentelmenów były gorąco oklaskiwane głównie przez żeńską stronę widowni. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy!

Oto lista laureatów:

1a - Łukasz Smyła

1b - Miłosz Groszczyk

2a - Oskar Wycisk

2b - Borys Buchta

3a - Mateusz Zapalski

3b - Marek Sopala

4a - Paweł Misztela

4b - Kacper Koczorek

5a - Fabian Chronowski

5b - Szymon Osadnik

6a - Adam Miozga

6b - Filip Koczorek

7a - Piotr Dobiosch

7b - Patryk Osadnik

8a - Damian Koźlik

8b - Marek Bażanowski

8c - Patryk Malcherczyk

8d - Tymoteusz Sapota

02.10.2022

W piątek 30 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Była to lekcja demokracji dla całej społeczności szkolnej. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie przedstawili swój program wyboczy, a potem nastąpiło tajne głosowanie. Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania, na której mógł oddać swój głos. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza oraz opiekunowie SU.

Oto lista kandydatów:

Karol Czerner